aktualnosci o stowarzyszeniu artykuly galeria kontakt
Agencja Interaktywna ivision.pl
o stowarzyszeniu
_____________

Informacje o stowarzyszeniu

logo

Małopolskie Stowarzyszenie Rolników Ekologicznych ,,Natura’’ powstało w kwietniu 2007 roku aby pomagać rolnikom ekologicznym naszego województwa w promocji i sprzedaży żywności ekologicznej na rynku. W województwie małopolskim mamy już około 1700 gospodarstw ekologicznych i pod tym względem zajmujemy pierwsze miejsce w kraju.

Zapotrzebowanie na produkty ekologiczne stale rośnie. Jak grzyby po deszczu powstają nowe sklepy ekologiczne (w Krakowie jest już ich ponad 20) nie są one jednak w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynku. Także pojedynczy rolnik ma problemy ze zbytem produktów i dotarciem do nowych klientów. Jedyną szansą na zmianę tego stanu rzeczy i dalszy rozwój rynku żywności ekologicznej są stowarzyszenia czy grupy producenckie. Taki cel przyświeca Małopolskiemu Stowarzyszeniu Rolników Ekologicznych ,,Natura”.

Wszystkich rolników ekologicznych zainteresowanych szerszą sprzedażą swoich produktów, wymianą doświadczeń z innymi producentami zachęcamy do przystąpienia do Stowarzyszenia. Liczymy również na inne propozycje, które przyczynią się do promocji rolnictwa ekologicznego w naszym województwie.